Mistrzostwa Medyczne i Ratownicze Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP woj. małopolskiego”

W dniu 12.06.2018 strażacy z naszej komendy uczestniczyli w Mistrzostwach Ratowniczo-Medycznych  Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP województwa małopolskiego rozegranych na terenie powiatu wielickiego. W rywalizacji wzięło udział 20 drużyn z Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych, w tym reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Organizatorzy przygotowali różnego rodzaju zadania dla startujących drużyn. Dotyczyły różnych aspektów ratowniczych.
Jedno zadanie dotyczyło wypadku samochodu dostawczego, który przewoził butle acetylenowe. Jedna z butli zapaliła się, a poszkodowana osoba doznała poparzeń.
Na stawach w Brzegach strażacy ratowali tonącą osobę. W Niepołomicach w stadninie koni doszło do wypadku, podczas którego koń kopnął mężczyznę i konieczna była pomoc dla rannego oraz wsparcie psychologiczne dla świadków zdarzenia.
Strażacy z naszej komendy bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zadaniami i uplasowali się na piątym miejscu wśród startujących drużyn z niewielką startą punktową do zwycięzców. Należy tutaj zaznaczyć że nasi strażacy w dotychczas rozegranych mistrzostwach nigdy nie zeszli poniżej pierwszej piątki.
Mistrzostwa 2018 wygrała drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, a trzecie miejsce Komenda Powiatowa PSP w Zakopanem.

Gratulujemy !!!

AM