Podsumowanie akcji "Kilometry dla Piotrka"

"Kilometry dla Piotrka" - Podsumowanie akcji

     Po ogłoszeniu apelu, na niespełna dwa tygodnie przed imprezą wiedzieliśmy, że odwrotu już nie ma i musimy się do tego dnia perfekcyjnie przygotować. To był bardzo intensywny czas. Pracowaliśmy ze zdwojoną energią wierząc w powodzenie projektu. Nasz apel spotkał się z życzliwością i przychylnością wielu firm, instytucji oraz ogromnej rzeszy osób prywatnych. Wszyscy oni chętnie oferowali swoje zaangażowanie i pomoc. Nie robimy tego, na co dzień. Nie mamy doświadczenia w organizacji takich imprez. Swoim doświadczeniem wsparła nas miechowska Sekcja Rowerowa, w której jeździ kilku naszych strażaków. Cenne wskazówki udzielone przez kolegów rozwiały nasze wątpliwości. Z organizacją na terenie komendy było już łatwiej. Nasze koszary systematycznie odwiedzają grupy uczniów i przedszkolaków. Zdążyliśmy poznać ich potrzeby i zainteresowania naszą pracą. Dodatkową atrakcją był sprzęt pożarniczy udostępniony przez naszych kolegów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 KM PSP oraz Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Tradycyjnie już, z nieocenionym wsparciem dla naszych wysiłków pospieszyli strażacy ochotnicy. Na nich zawsze możemy liczyć. Zrobili kawał dobrej roboty pomagając wszędzie tam, gdzie było coś do zrobienia. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Pojawiły się kolejki oczekujących na wpis na listę uczestników. Start na dystans 60 kilometrów odbył się z małym opóźnieniem. Na najdłuższą trasę wyjechało 176 osób, piętnaście minut później 284 osobowa grupa ruszyła na dwudziestkę, a kilka minut za nimi 170 rowerzystów wyjechało na dziesięciokilometrowy odcinek. Po powrocie z trasy każdy rowerzysta otrzymał ciepły posiłek. Przez cały czas do dyspozycji uczestników była woda i owoce. Dzięki wsparciu miejscowych firm oraz Komedy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dzieci otrzymały upominki. Najmłodsi mogli również bez ograniczeń korzystać z wielu atrakcji. Przygotowany został pokaz ratownictwa drogowego. Na koniec odbyła się licytacja cennych rzeczy upominków przekazanych nam przez znanych sportowców. Serdecznie dziękujemy zawodowym kolarzom - Karolowi Domagalskiemu, Katarzynie Niewiadomej i Rafałowi Majce, skoczkowi narciarskiemu Kamilowi Stochowi oraz bokserowi Mariuszowi Wachowi. Akcja odbiła się szerokim echem, a udział w niej wzięli ludzie w każdym wieku, począwszy od maluchów jadących w gondolach zaczepionych do rowerów swoich rodziców poprzez zorganizowane grupy rowerowe, do seniorów, którzy po kilku latach przerwy odkurzyli swoje rowery, aby wspomóc naszą akcję. Dla niektórych osób przebyty w tym dniu dystans był najdłuższym przejechanym na rowerze odcinkiem i pomimo zmęczenia wszyscy wyrażali ogromne zadowolenie. Obecny w tym dniu na terenie naszych koszar Piotrek podziękował wszystkim zaangażowanym i uczestniczącym w akcji.

     Na co dzień to strażacy udzielają pomocy potrzebującym, tym razem ogromna liczba ludzi pomogła strażakom, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

 

Akcja w liczbach

Liczba zarejestrowanych uczestników:

10 km – 170 osób,

20 km – 284 osoby,

60 km – 176 osób.

Suma zarejestrowanych uczestników: 630 osób.

W sumie przejechaliśmy 17 940 km !!!

 Kwota, jaką udało się zebrać na dzień 21.09.2016 roku (opłata startowa, licytacja oraz wpłaty dobrowolne od sponsorów i osób fizycznych) – 53593,93 zł !!!

Cały czas można wspierać naszego kolegę Piotrka przekazując dobrowolne środki na konto podane w apelu.  Więcej
 
Link do listy przedmiotów nieodebranych z loterii - więcej

Podsumowanie licytacji - więcej

Szczegóły akcji wraz z apelem i listą osób i firm wspierajacych - wiecej